FDFC Men 2009/10

1st Team

Comp Date Opponent H/A Scorers & (Man of Match) Result
SSEC ID2 19/09/09 Merton Abbey H Swift, Paull(Willis) 2-2 D
SSEC ID2 26/09/09 Nutfield A Lampert(Lampert) 1-1 D
SSEC ID2 03/10/09 Weston Green Sports A Evans, Swift, Lampert x 2, Pafe(Willis) 5-0 W
SSEC ID2 10/10/09 RH123 Athletic H Evans, Willis x 2, Ailey x 2(Willis) 5-1 W
SSEC ID2 17/10/09 Ashtead A Ailey x 2, Willis(Gregory) 3-0 W
EDC r1 18/10/09 Derby Deaf H Own goals x 2, Gregory(Ailey) 3-1 W
SSEC ID2 24/10/09 Cheam Village Warriors A (Evans) 0-0 D
SSEC LSC r1 31/10/09 Ashtead A Pafe, Lampert x 2, Own goal, Ailey x 4(Ailey) 8-3 W
BDC r2 01/11/09 Derby Deaf H McDougall, Lampert, Own goal, Moore, Ailey(Ailey) 5-1 W
SSEC ID2 07/11/09 AFC Cubo H Ailey x 2, Hogan(Burns) 3-2 W
SFA IC r2 14/11/09 Tongham H (Waterlogged) P-P
SFA IC r2 21/11/09 Tongham H Evans, Ailey, Lampert, Gregory(Sellers) 4-5 L
SSEC LSC r2 28/11/09 Nutfield H Willis, Hogan x 2, Ailey x 2, Pafe(Ailey) 6-1 W
SSEC ID2 05/12/09 Ashtead H Ailey x 5, Lampert, Waller, Swift(Ailey) 8-2 W
SSEC ID2 12/12/09 Yourstory A Ailey x 2, Willis(Willis) 3-1 W
SSEC ID2 19/12/09 AFC Ewell A (Postponed) P-P
SSEC LSC q/f 09/01/10 Tooting Bec A (Frozen pitch) P-P
SSEC ID2 16/01/10 Trinity H (Unplayable pitch) P-P
SSEC ID2 23/01/10 Westside H Ailey x 4, Evans, Hogan, Willis(Sellers) 7-0 W
SSEC ID2 30/01/10 Yourstory H (Frozen pitch) P-P
EDC q/f 31/01/10 Nottingham Deaf H Ailey x 3, Willis x 2, Gregory, Hogan, Own goal(Burns) 8-0 W
SSEC ID2 06/02/10 Nutfield H Ailey, Willis x 2(Willis) 3-3 D
SSEC ID2 13/02/10 Cheam Village Warriors H Willis(Willis) 1-2 L
SSEC ID2 20/02/10 AFC Cubo A Ailey, Gregory(Evans) 2-6 L
BDC q/f 21/02/10 Llantwit Major H Gregory, Lampert x 2, Hogan, Willis, Swift(Gregory) 6-1 W
SSEC LSC q/f 27/02/10 Tooting Bec A (Waterlogged) P-P
SSEC LSC q/f 06/03/10 Tooting Bec A Gregory(Lampert) 1-2 L
SSEC ID2 20/03/10 Caterham Old Boys A Willis, Lampert(Gregory) 2-6 L
BDC s/f 27/03/10 Glasgow Athletic Deaf N Moore, Hogan x 3, Ailey (Hogan) 5-1 W
SSEC ID2 03/04/10 AFC Ewell H (Waterlogged) P-P
SSEC ID2 05/04/10 Westside A Ailey x 2, Hogan, Lampert, Evans(Lampert) 5-3 W
SSEC ID2 10/04/10 RH123 Athletic A (Hogan) 0-3 L
SSEC ID2 14/04/10 AFC Ewell A Hogan, Ailey(Hogan) 2-0 W
SSEC ID2 17/04/10 Yourstory H Ailey 3, McDougall, Willis x 2 (Burns) 6-2 W
EDC s/f 18/04/10 Doncaster Deaf N (Monksfield) 0-1 L
SSEC ID2 20/04/10 Weston Green Sports H Ailey x 2(Sellers) 2-4 L
SSEC ID2 01/05/10 Merton Abbey A Ailey x 2(Ailey) 2-4 L
SSEC ID2 03/05/10 AFC Ewell H Ailey x 5, Oruovo x 2(Gregory) 7-3 W
SSEC ID2 12/05/10 Caterham Old Boys H Home win was awarded H H W
BDC Final 16/05/10 Doncaster Deaf N Evans, Hogan, Ailey(TBC) 3-2 W AET
SSEC ID2 – Surrey South-Eastern Combination League Intermediate Division Two Table // VIEW

Progress

England Deaf Cup – EDC Semi final – Lost to Doncaster Deaf FC
British Deaf Cup – BDC Final – Won 3-2 to Doncaster Deaf  FC (AET)
SSEC League Senior Cup – SSEC LSC Quarter final – Lost to Tooting Bec FC
Surrey FA Intermediate Cup – SFA IC Round 2 – Lost to Tongham FC

2nd Team

Comp Date Opponent H/A Scorers & (Man of Match) Result
SSEC JD4 05/09/09 Kerria Knights Reserves H Hounslow 2, Morally, Loveridge (pen), Bovino 2(Joyce) 6-4 W
SSEC JD4 12/09/09 Addington Athletic H Harding, Vorster(Harding) 2-2 D
SSEC JD4 19/09/09 Croydon Greenside B A Oruovo(PJ) 1-3 L
SSEC JD4 26/09/09 Old Town H Morally, Oruovo(PJ) 2-8 L
SSEC JD4 03/10/09 Old Plymouthians “A” H Paull x 2, own goal(Rumney) 3-1 W
SSEC LJC r1 10/10/09 Croydon Greenside U23 A Morally, Hounslow(Kemp) 2-4 L
SSEC JD4 17/10/09 Epsom Eagles “A” H (Giddens) 0-1 L
SFA LJC r1 24/10/09 Holland Sports H (Giddens) 0-6 L
EDC r1 25/10/09 St. John Arsenal Deaf H Morally(Oruovo) 1-4 L
SSEC JD4 31/10/09 Surbiton Town H John(Morally) 1-7 L
SSEC JD4 07/11/09 Epsom Athletic “B” A Oruovo x 4, Rumney(Oruovo and Rumney) 5-2 W
SSEC JD4 14/11/09 Cheam Village Warrior “A” A (Waterlogged) P-P
SSEC JD4 21/11/09 Kerria Knight Reserves A Gavin(PJ) 1-8 L
BDC r2 29/11/09 St. John Arsenal Deaf A (TBC) 0-10 L
SSEC JD4 05/12/09 Thornton Heath Rovers Reserves A (Waterlogged) P-P
SSEC JD4 12/12/09 Cheam Village Warrior “A” H Paull, Oruovo(Paull) 2-4 L
SSEC JD4 19/12/09 St Andrew “A” H (Postponed) P-P
EJS r1 09/01/10 Old Plymouthians “A” A (Frozen pitch) P-P
SSEC JD4 16/01/10 Epsom Eagles “A” A (Unplayable pitch) P-P
EJS r1 23/01/10 Old Plymouthians “A” A (Giddens) 0-2 L
BDP r2 30/01/10 Derby Deaf A Home win was awarded H-H L
SSEC JD4 06/02/10 St. Andrew “A” A (Waterlogged) P-P
SSEC JD4 13/02/10 Addington Athletic A Oruovo x 2, Pafe(Ikumelo & Fox) 3-5 L
EDP q/f 20/02/10 Derby Deaf A Oruovo(Joyce) 1-2 L
SSEC JD4 27/02/10 Epsom Athletic “B” H (Waterlogged) P-P
SSEC JD4 06/03/10 St Andrew “A” H Oruovo, Omisore, Pringle(Joyce) 3-2 W
SSEC JD4 06/03/10 St Andrew “A” D/H Oruovo x 4(Oruovo) 4-9 L
SSEC JD4 13/03/10 Thornton Heath Rovers Reserves A Paull, Ailey, Pringle(Sellers) 3-3 D
SSEC JD4 13/03/10 Thornton Heath Rovers Reserves D/H Allison x 2, Ailey, Ansell, Hounslow(Ailey) 5-0 W
SSEC JD4 20/03/10 Shirley Town H Pringle, Rumney(TBC) 2-3 L
SSEC JD4 20/03/10 Shirley Town D/H (TBC) 0-4 L
SSEC JD4 27/03/10 Epsom Athletic “B” H (Kemp) 0-5 L
SSEC JD4 03/04/10 Old Town A (Waterlogged) P-P
SSEC JD4 10/04/10 Epsom Eagles “A” A Oruovo (Kemp) 1-4 L
SSEC JD4 14/04/10 Surbiton Town A (Ansell) 0-4 L
SSEC JD4 17/04/10 Cheam Village Warrior “A” A Fox, Oruovo(Fox) 2-10 L
SSEC JD4 21/04/10 Old Town A (Fox) 0-4 L
SSEC JD4 01/05/10 Old Plymouthians “A” A Home win was awarded H-H L
SSEC JD4 08/05/10 Croydon Greenside “B” H Hogan (TBC) 1-5 L
SSEC JD4 – League Table // VIEW

Progress

England Deaf Cup – EDC Round 1 – Lost to St.John Arsenal Deaf FC
British Deaf Cup – BDC Round 2 – Lost to St.John Arsenal Deaf FC
England Deaf Plate – EDP Quarter final – Lost to Derby Deaf FC (Away)
British Deaf Plate – BDP Round 2 – Lost to Derby Deaf
SSEC League Junior Cup – SSEC LJC Round 1 – Lost to Croydon Greenside U23 FC
Surrey FA Lower Junior Cup – SFA LJC Round 1 – Lost to Holland Sports FC
Ellis Junior Shield – EJS Round 1 – Lost to Old Plymouthians “A”

 

TOP
%d bloggers like this: