FDFC Men 2008/09

1st Team

 
Comp Date Opponent H/A Scorers & (Man of Match) Result
SSEC 1 06/09/08 Cheam Village Warriors A Willis(Evans) 1-2 L
SSEC 1 13/09/08 Mason Utd H Morally, Hogan x2, Willis x3, Evans(Willis) 7-0 W
SSEC 1 20/09/08 Chile International H Morally, Simmonds x2, Hogan(PJ) 4-1 W
SLC R1 27/09/08 Tooting Bec Res A Willis, Bovino x2, Palata Mike(Bovino) 4-1 W
SSEC 1 04/10/08 St Andrews Res A Burns, Morally, Hogan(PJ) 3-1 W
SSEC 1 11/10/08 NPL Reserves H Morally x3, Hogan x3, Simmonds, Bovino, O.G.(Vorster) 9-1 W
BDC r1 12/10/08 Nottingham DFC A Morally x2, Simmonds, Lampert x2, Willis(Hogan) 6-1 W
SSEC 1 18/10/08 Lambeth Academy H Willis x2(Willis) 2-1 W
SLC R2 25/10/08 Pirbright Sports H Palata Mike(Tang) 1-0 W
SSEC 1 01/11/08 Worcester Park A A Bovino, Waller(Waller) 2-2 D
Cup 15/11/08 Crescent Rovers A A Lampert x5, Waller(Roberts) 6-4 W
Cup 22/11/08 Hatch H Bovino, Simmonds x2, Lampert x3, Willis(Evans) 7-3 W
SSEC 1 29/11/08 Cheam Village Warriors H Hogan, Morally(Hogan) 2-2 D
SSEC 1 06/12/08 Battersea Ironsides U25 H Hogan x3, Evans, Willis x2(Burns) 6-3 W
EDF R1 09/12/08 St John Arsenal DFC H Palata Mike(Beese) 1-2 L
Cup 17/01/09 AFC Watermans A Palata Mike, Lampert x2(Palata Mike) (won on pens) 3-3 W
Cup 31/01/09 Trinity A Willis, Hogan(Evans) 2-1 W
Cup 14/02/09 Merstham Newton A Hogan, Palata Mike x3(Palata Mike) 4-3 W
Cup 21/02/09 Chile International H Morally, Lampert, Simmonds, Gill(Gill) (lost on pens) 4-4 D
Cup 24/02/09 St John Arsenal DFC A Waller, Hogan(Waller) 2-3 L
Cup 28/02/09 Worcester Park A H Evans, Pafe, Moore(Evans) 3-0 W
Cup 07/03/09 A.F.C. Molesey A Hogan(Bovino) 1-2 L
SSEC 1 14/03/09 Fetcham A Moore x 3, Morally x 2, Lampert, Hogan(Sarraf) 7-2 W
SSEC 1 21/03/09 Trinity H (Lampert) 0-3 L
Cup 28/03/09 Epsom Athletic Res H Evans, Moore, Morally(Moore) 3-0 W
Cup 29/03/09 Llantwit Major Deaf H Lampert x2, Hogan(Palata Mike) 3-1 W
Cup S/F 04/04/09 Trinity N Evans(Harding) 1-2 L
SSEC 1 07/04/09 Weston Green Sports H Evans, Willis(Evans) 2-3 L
SSEC 1 11/04/09 N P L Res A Simmonds, Lampert, Moore x2(Willis) 4-1 W
SSEC 1 13/04/09 Trinity A Waller(Harding) 1-2 L
SSEC 1 15/04/09 Worcester Park ‘A’ H Hogan x 3(Hogan) 3-2W
SSEC 1 18/04/09 St Andrews Reserves H Gill, Willis, Bovino(Hogan) 3-1W
SSEC 1 22/04/09 Fetcham H Evans x 2, Willis, Simmonds(Simmonds) 4-2 W
SSEC 1 25/04/09 Battersea Ironsides U25 A Hogan x 2, Willis x 2(Harding) 4-2 W
SSEC 1 29/04/09 Weston Green Sports A Hogan(Hogan) 0-1 L
EDF PF 16/05/09 Nottingham DFC N Willis x 2, Evans(Bovino) 3-1 W
Surrey South-Eastern Combination League Junior Division One Table // VIEW

Progress

England Deaf Cup 1st Round lost v St John Arsenal DFC
British Deaf Cup 2st Round v St John Arsenal DFC
SSEC League Cup 1st Round v Tooting Bec Reserves (A)
Surrey FA Jnr Cup 4th Round v AFC Watermans (H)

2nd Team

Comp Date Opponent H/A Scorers & (Man of Match) Result
SSEC 4 13/09/08 Sutton High Res A (Kemp) 0-2 L
SSEC 4 20/09/08 Old Town A (A.Kenward) 0-4 L
SSEC 4 27/09/08 Addington Athletic H Mansell(Rumney) 1-2 L
SSEC 4 04/10/08 Fetcham Res H Ansell(C.Kenward) 1-1 D
SSEC 4 11/10/08 Alexander Forbes FC A Knighton(None) 1-6 L
LJC R2 18/10/08 Croydon Greenside U23 A Ansell, A.Kenward(Giddens) 2-7 L
SSEC 4 25/10/08 Woodmansterne Hyde A A (A.Kenward) 0-4 L
SSEC 4 01/11/08 Park Boys H C.Kenward(Knighton) 1-1 D
SSEC 4 08/11/08 Croydon Greenside B H Vasdev, Ritchie, C.Kenward(Rumney) 3-2 W
SSEC 4 15/11/08 Tadworth Reserves H A.Kenward, Tabir(Fuccillo) 2-3 L
SSEC 4 22/11/08 Fetcham Reserves A A.Kenward x2, Xavier, Ritchie(Fox) 5-2 W
SSEC 4 29/11/08 Norton Reserves A C.Kenward(Rumney) 1-4 L
SSEC 4 06/12/08 Trinity A H Rumney(Giddens) 1-3 L
SSEC 4 20/12/08 Old Plymouthians A H Rumney x2, Tabir, Kemp(Giddens) 4-0 W
EDF Q/F 18/01/08 Leeds DFC H Paull x3, Fuccillo, A.Kenward(Paull) 5-1 W
SSEC 4 31/01/08 Addington Athletic A Bovino(Kemp) 1-3 L
Cup 14/02/09 Sutton High Reserves H C.Kenward(Knighton) 1-3 L
SSEC 4 21/02/09 Cheam City A Paull x3(Paull) 3-4 L
SSEC 4 28/02/09 Croydon Greenside B A Fuccillo x 2, C.Kenward, A.Kenward, Paull(Fox) 5-1 W
EDF S/F 07/03/09 Doncaster DFC N (Knighton) 0-2 L
SSEC 4 14/03/09 Alexander Forbes H Paul(Joyce) 1-4 L
SSEC 4 21/03/09 Old Plymouthians “A” A (Kemp) 0-0 D
SSEC 4 28/03/09 Tadworth Res A (Giddens) 0-6 L
SSEC 4 04/04/09 Woodmansterne Hyde “A” H A.Kenward x2, C.Kenward(Ansell) 3-3 D
SSEC 4 11/04/09 Cheam City H Paull, Kemp(Rumney) 2-4 L
SSEC 4 16/04/09 Old Town H Paull (pen)(Knighton) 1-1 D
SSEC 4 18/04/09 Trinity ‘A’ A A Kenward x 3(A Kenward) 4-7 L
SSEC 4 25/04/09 Norton Reserves H TBC(Jemmott) 1-2 L
SSEC 4 28/04/09 Sutton High Reserves H (TBC) 0-7 L
SSEC 4 09/05/09 Park Boys A Forefeit 0-3 L
Surrey South-Eastern Combination League Junior Division Four Table // VIEW

Progress

England Deaf Football Cup Quarter-Final Won v. Leeds DFC (H)
SSEC League Junior Cup 2nd Round Lost v Croydon Greenside U23 (A)
 

Top Goalscorers

1. Daniel Hogan 23
2. Jacob Willis 19
3. James Paull 18
4. Ben Lampert 17
5. Shyloh Morally 13
6. Andrew Kenward 10
7. Jonathan Evans 9
=. Daniel Simmonds 9
8. Pafe Paletta 8
9. Alex Bovino 6
=. Christopher Kenward 6
10. Bryan Moore 5
11. Daniel Waller 4
12. Marcus Fuccillo 3
=. Daniel Rumney 3
13. Almonthir Tabir 2
=. Mark Gill 2
14. Nick Ansell 1
=. Eoin Burns 1
=. Mark Gill 1
=. Leo Mansell 1
=. Vagner Xavier 1
=. Sam Kemp 1

 

TOP
%d bloggers like this: